41-latek z Bytomia zamówił lawetę i ukradł fadromę

fot. Policja Tarnowskie Góry

Policjanci ze Zbrosławic zatrzymali mężczyznę, który ukradł ładowarkę budowlaną wartą 25 tys. zł. Dodatkowo ustalono, że 41-latek był poszukiwany, a w jego samochodzie znajdowała się metamfetamina i urządzenie do zagłuszania wszelkich sygnałów GPS i radiowych.

Policjanci ze Zbrosławic otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży ładowarki budowlanej z bazy, znajdującej się na terenie powiatu gliwickiego.

Właściciele sprzętu dowiedzieli się o kradzieży po tym, jak do kierownika firmy zadzwonił właściciel terenu, na którym znajdowała się fadroma i poinformował go, że do bazy przyjechała laweta, na którą jeden z mężczyzn zładował ładowarkę budowlaną i powiedział, że jedzie ona na naprawę.

Zaniepokojeni właściciele, którzy przecież nie zlecali żadnej naprawy, pojechali wyjaśnić sprawę. Po drodze, na ulicy Bytomskiej w Wieszowie zauważyli swój sprzęt, który był transportowany lawetą pilotowaną przez mężczyznę jadącego fiatem punto. Właściciele fadromy powiadomili policjantów.

Policjanci ustalili, że transport ładowarki budowlanej zlecił 41-latek z Bytomia. Kierowca lawety nie był świadomy, że sprzęt, który przewoził, został skradziony. Zleceniodawca jechał swoim samochodem za wynajętą lawetą i wydawał dyspozycje kierowcy. Fadroma prawdopodobnie maiła trafić na jedno ze złomowisk znajdujących się w Bytomiu.

Stróże prawa sprawdzili dane bytomianina i okazało się, że był on poszukiwany. Nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego wydał sąd w Katowicach. Mężczyzna miał trafić do więzienia na 1,5 roku. Mundurowi przeszukali również samochód 41-latka i tu kolejna niespodzianka. Znaleźli w nim metamfetaminę oraz urządzenie do zagłuszania wszelkich sygnałów GPS i radiowych.

Skradziony sprzęt budowlany warty 25 tys. złotych trafił do właścicieli. Mieszkaniec Bytomia został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dzisiaj 41-latek usłyszy zarzuty kradzieży i posiadania środków odurzających. Pierwsze 1,5 roku na pewno spędzi w więzieniu. Za nowe przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Tarnowskie Góry