Bytomscy radni odrzucili kartę praw rodziny. Zobacz wynik głosowania

fot. UM Bytom

W poniedziałek bytomscy radni odrzucili petycję ws. Samorządowej Karty Praw Rodziny.  Niektóre lewicowe media nazywają ten projekt „anty-LGBT”. 

„Tam nie ma ani słowa o LGBT, ani słowa o mniejszościach, ani słowa o niczym. To jest po prostu podkreślenie roli rodziny, która to rodzina jest przecież ujęta w konstytucji i konstytucja gwarantuje rodzinie jako związkowi mężczyzny i kobiety pełnię praw a także ich ochronę – mówił w czerwcu Maciej Bartków, szef bytomskiego PiS.

Projekt został złożony przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Karta w założeniu ma zobowiązać lokalne władze do ochrony praw jakie przyznaje rodzinom Konstytucja RP.  Chodzi o prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

„Jestem zdania, że rodziny w dzisiejszych czasach trzeba chronić, z różnych względów i z różnych stron. To jest rzecz oczywista, że to jest podstawowa komórka społeczna na której budujemy nasze społeczeństwo” – mówił podczas sesji radny Robert Rabus.

Projekt odrzucający petycję został przyjęty, głównie przez radnych KO.  

„15 radnych reprezentujących kluby Koalicji Obywatelskiej, SBB Andrzeja Panka oraz dwóch radnych BIS głosując za przyjęciem nie uwzględniającego Karty projektu uchwały lub wstrzymując się od głosu opowiedziało się przeciwko przyjęciu w naszym mieście Samorządowej Karty Praw Rodziny. Wpisali się tym samym w narrację skrajnych środowisk lewackich, które dokument ten uznają za „homofobiczny” (cokolwiek to znaczy) czy właśnie „kontrowersyjny” – skomentował głosowanie Bartków.

Tak głosowali radni: 

 

źródło: pch24.pl