Miechowice: Nożownik aresztowany. Grozi mu dożywocie

fot. Policja

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w niedzielę ugodził nożem 39-latka. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około 14.00 na jednym z bytomskich osiedli w dzielnicy Miechowice. Oficer dyżurny otrzymał informację, że przed pawilonem handlowym mężczyzna został ugodzony nożem.

Na miejsce zostali pilnie skierowani policjanci. Po przyjeździe na parkingu przed sklepem, stróże prawa zauważyli leżącego, rannego mężczyznę. Mundurowi natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie przekazali go w ręce wezwanych na miejsce ratowników medycznych. Ranny trafił do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania nożownika.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali 47-latka, który, jak ustalili, odpowiada również za pobicie 65-letniego mieszkańca Bytomia. Do zdarzenia tego doszło w tej samej dzielnicy około 12.00. Sprawca noc spędził w policyjnej celi i wczoraj usłyszał zarzuty. Na wniosek bytomskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa 47-letniemu napastnikowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

źródło: Policja Śląsk