Radzionków wprowadza nocną prohibicję. „Pielgrzymki alkoholowe z Sójczego, Stroszka..”

Po godzinie 23:00 w Radzionkowie alkoholu nie kupisz. Na ostatniej sesji radni przegłosowali uchwałę ograniczającą sprzedaż napojów wyskokowych.

Uchwałę poparło 11 radnych, dwóch było przeciwnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Między godziną 23:00 a 6:00 alkoholu nie kupisz.

Prohibicja przez Bytomian?

„Pielgrzymki alkoholowe ze Suchej Góry, z Sójczego wzgórza, Stroszka, tam nie można kupić, u nas można. (..) Ja tutaj nie chcę źle mówić o mieszkańcach Bytomia, ale to jest fakt” – mówił burmistrz Gabriel Tobor.

Nocna prohibicja w Radzionkowie przez Bytomian?"Pielgrzymki alkoholowe ze Suchej Góry, z Sójczego wzgórza, Stroszku, tam nie można kupić, u nas można. Ja tutaj nie chcę źle mówić o mieszkańcach Bytomia, ale to jest fakt" – mówił burmistrz Gabriel Tobor.

Publiée par Bytom – serwis informacyjny sur Lundi 3 août 2020

Tobor zwracał również uwagę na dramaty rodzinne spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu.

W Bytomiu zakaz sprzedaży alkoholu po 23 obowiązuje już od dwóch lat.

Największym przeciwnikiem wprowadzenia nocnej prohibicji był radny Wojciech Tobor.

„Czytając uzasadnienie tej uchwały, mam wrażenie, jakby w nocy w naszym mieście tętniło życie, niczym na ulicy Mariackiej w Katowicach, a z moich obserwacji wynika, że wieczorami jest ono niemal wymarłą pustynią. Zakazując sprzedaży alkoholu (w tych 2-3 sklepach?!) nocą, zostaną one zamknięte na dobre, bo ich właścicielom nie będzie się opłacało ich otwieranie nocą, bo na pozostałych artykułach nie zarobią przez noc tyle by było warto mu zatrudniać sprzedawcę. Parę kolejnych osób straci pracę, a jak w nocy na imprezie braknie wam chipsów albo papierosów, to też ich nie kupicie i będziecie jeździć do innych miast, bardziej wyrozumiałych dla mieszkańców” – napisał radny przed sesją na swoim profilu.

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK